Niedziela, 19 marca 2023

Żegnamy Granadę!
Przed odlotem do Polski zatrzymaliśmy się jeszcze w pięknej, gorącej Maladze, w hotelu Zen.
Z przyjemnością zażywaliśmy odpoczynku i kąpieli w hotelowym basenie, zjedliśmy pyszną pizzę przygotowaną w przyhotelowej restauracji, a w nocy wyruszyliśmy taksówkami na lotnisko.
Cóż, kończy się nasza przygoda, ale wracamy do domu bogatsi o doświadczenia zawodowe i wiedzę o świecie, jego mieszkańcach, ich obyczajach i historii.
Wiedza to tym cenniejsza, iż nabyta przez osobiste doświadczanie.
Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

Czytaj dalej Niedziela, 19 marca 2023

Sobota, 18 marca 2023

Dzień ostatnich zakupów, spacerów uliczkami Granady i pakowania walizek.
Skończyła się nasza praktyka, dziś można było pospać dłużej i zjawić się w jadalni po godzinach oficjalnego hotelowego śniadania. 🙂
Po dwóch tygodniach znamy mniej więcej miasto, nie wahamy się którą drogą dojść „pod Kolumba” albo na Plaza Nueva czy Bib Rambla. Przyzwyczailiśmy się do wąskich uliczek wybrukowanych otoczakami tworzącymi egzotyczne wzory. Przywykliśmy nawet do „pompek”, które trzeba było robić za każde 5 minut spóźnienia, zawsze to jakaś gimnastyka. 😉
I cóż… przyzwyczailiśmy się do letniej pogody, z pewnym niedowierzaniem więc przygotowujemy ciepłe bluzy i kurtki do bagażu podręcznego.

Czytaj dalej Sobota, 18 marca 2023

Piątek, 17 marca 2023

Ostatni dzień praktyk!
Dokończyliśmy dziś nasze zadania, podejrzeliśmy jeszcze pracę innych na podobnych stanowiskach, ale też przy pracy na innym sprzęcie, żeby mieć lepsze rozeznanie w działaniu całego zakładu.
Podziękowaliśmy też naszym pracodawcom za ostatnie dwa tygodnie, zaufanie i możliwość włączenia się do ich zespołu. Wszyscy ucieszyli się bardzo z symbolicznego upominku w postaci pysznych polskich słodyczy. Jeden z naszych pracodawców stwierdził, że nie miał dotąd tak dobrych, pojętnych praktykantów, przekazał to też naszym opiekunom. 🙂

Czytaj dalej Piątek, 17 marca 2023

Czwartek, 16 marca 2023

To już czwartek, powoli kończy się nasza praktyka w Granadzie, choć chętnie jeszcze trochę byśmy zostali. Praca ciekawa, pracodawcy profesjonalni i sympatyczni, piękne miejsce no i ta pogoda! 🙂
Damian i Michał kontynuowali dzisiaj wczorajsze zadania, niektóre części trzeba było nieco poprawić, niektóre dokończyć. Praca przy maszynach CNC jest niezmiennie ciekawa, zdobywanie doświadczenia w takich warunkach bardzo się nam podoba.

Czytaj dalej Czwartek, 16 marca 2023

Wtorek, 14 marca 2023

Dziś Damian opowiada, że na praktykach widział kilka faz procesu jaki wykonuje pracownik, by zrobić konkretne części, pokazał też chłopakom maszynę której nie znali i mieli okazję zobaczyli jak to wygląda na hali produkcyjnej. Filip, Kacper i Patryk dopasowywali uszczelki do okien, Michał i Paweł pisali kody, po czym frezowali na CNC elementy, które wcześniej zaprogramowali.

Czytaj dalej Wtorek, 14 marca 2023

Poniedziałek, 13 marca 2023

Znowu w pracy. 😊
Patryk P. jest dumny z okazanego mu zaufania: na wieść o posiadanym prawie jazdy szef wręczył mu kluczyki do samochodu i zlecił przywiezienie konkretnych materiałów.
Kacper wyjechał z ekipą Ferbafran na demontaż i montaż okien w salonie Peugeota, Mateusz zaczął dzień praktyki niespodzianką w postaci awarii maszyny, którą na szczęście szybko usunięto i mógł kontynuować naukę.
Patryk B. ze swoim zespołem transportował ramy okienne na czwarte piętro. Nielekka robota, ale na szczęście nie jedyna, inne zadania były lżejsze. 😊

Czytaj dalej Poniedziałek, 13 marca 2023

Sobota, 11 marca 2023

Weekend, więc dziś odpoczywaliśmy po tygodniu praktyk. Pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę, bo okazuje się, że zaczyna się właśnie druga (i ostatnia) pora roku: lato! 😀
Nasza przewodniczka, pani Aneta, zabrała nas na wyprawę w góry Sierra Nevada. Nie było to zwykłe wędrowanie wygodnym szlakiem i podziwianie krajobrazu. Po przejściu krętą, kamienistą ścieżką wzdłuż strumyka, weszliśmy nagle na szlak dość „hardkorowy”: były rzeki i wodospady, jaskinie i wąwozy, mosty i mostki wiszące, w tym jeden o długości 70 metrów, na pewno nie dla tych z lękiem wysokości, po czym było jeszcze ciekawsze przejście wąziutką kamienną półką wzdłuż skał nad rwącą rzeką. Gdzieniegdzie trzeba było uczepić się stalowych klamr, by nie runąć w dół.
Droga powrotna do miasteczka prowadziła już szczytami, skąd podziwiać można bajeczną panoramę Sierra Nevada i całą Granadę w oddali.
Byliśmy nieco zmęczeni, niektórzy nieco przypieczeni ostrym słońcem, ale wszystkim bardzo podobała się ta niecodzienna wycieczka. 😊

Czytaj dalej Sobota, 11 marca 2023

Piątek, 10 marca 2023

Patryk bije rekordy pracowitości, Paweł i Patryk cieszą się uznaniem na swojej praktyce, choć wszyscy radzimy sobie nieźle. W Ferbafran chłopaki trafili na średnio ciekawy, acz pożyteczny dzień: Dzień Porządkowy. Patryk i Filip zaangażowali się w to zadanie, a Kacper ku swojej radości dostał ambitną robotę: regenerował maszyny, sprawdzał ich stan i wymieniał wadliwe elementy, po czym razem z pozostałymi praktykantami ładował stare maszyny na auta dostawcze.

Czytaj dalej Piątek, 10 marca 2023